آخرین آپدیت: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
گروه محصولات
ورود اعضاء
خبرنامه
برای عضويت در خبرنامه لطفا گروه مورد نظر را انتخاب کنيد و آدرس ايميل خود را وارد نمائيد.
صفحات تکمیلی
راهنمای فنی

راهنمای استفاده از نوت بوک

1-     در هنگام خرید ، سلامت فیزیکی نوت بوک را دقیقا بررسی و از تطابق سریال دستگاه با سریال درج شده روی کارت گارانتی مطمئن شوید.

2-      قبل از استفاده از نوت بوک حتما دفترچه راهنما را به دقت مطالعه بفرمایید.

3-     هنگام استفاده و شارژ نوت بوک،از قرار گرفتن در مجاورت مواد آتش زا اکیداً خودداری نمایید.

4-     نوت بوک شما  ضد آب نمی باشد بنابراین از استفاده در محیطهایی که در معرض رطوبت بالا ،مایعات ،باران ،بخار  و... میباشد خودداری نمایید.

5-     جهت محافظت از تاچ پد از تماس اجسام برنده ،سنگین ،چرب، کثیف و مرطوب با آن خودداری نمایید.

6-       از انسداد منفذ های هوا توسط کاغذ،کتاب،کابل و غیره جدا بپرهیزید زیرا باعث بالارفتن حرارت داخل دستگاه شده و ممکن است نوت بوک شما آسیب جدی ببیند.

7-     از کار با نوت بوک در محیطهای پر گرد و خاک خودداری نمایید.

 

8-     برای اولین بار و در صورتیکه باطری شما شارژ دارد یا قبل از استفاده از باطری جدید ،ابتدا باید آن را دشارژ کامل و سپس شارژ کامل ( به اصطلاح کالیبره ) نمایید این عمل باعث شارژ کامل باطری تا بالاترین حد ظرفیت آن می گردد .

9-     برای اولین بار ودرصورتیکه باتری کاملا خالی است , باتری را کاملا شارژ کنید. بهتر است این کاردر حالتی که نوت بوک خاموش است انجام گیرد وگرنه زمان شارژ باطری دو برابر می گردد. با اتمام عملیات شارژ , چراغ شارژ باتری از حالت چشمک زن خارج می گردد. ضمناً برای افزایش عمر باطری ، شارژ و دشارژ باطری بایستی بطور کامل انجام گردد .

10-  بیش از 3 ماه باطری را بدون استفاده نگذارید .اگر برای مدتی نمی خواهید از آن استفاده کنید ابتدا آن را بمیزان 30 % شارژ نمایید و سپس آن را از نوت بوک جدا کنید .

11- دمای توصیه شده برای بالا بودن عمر مفید باطری استفاده از  نوت بوک در دمای  بین 10 الی 29 درجه سانتیگراد می باشد . دمای بالاتر یا کمتر از دمای توصیه شده باعث کوتاه شدن زمان عمر باطریها می شود .

12-  به طور معمول باطری در حال استفاده دارای گرمای نسبی می باشد. ‌ اگر دمای باطری از حالت طبیعی خارج شد باطری را از نوت بوک جدا نمایید و به دور از نوت بوک و مواد اشتعال زا نگهداری کنید ، به مدت 20 دقیقه صبر کنید اگر دمای آن تغییری نکرد احتمالا باطری دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد.

13-  در زمانی که نوت بوک روشن است برای برداشتن باطری اقدام ننمایید زیرا ممکن است داده های شما آسیب ببیند.

14- قبل از قرار دادن نوت بوک درون کوله پشتی حتما نوت بوک خود را بطور کامل خاموش نموده و تمامی سیمها / آداپتور متصل به آن را جدا نمایید و از قرار دادن آداپتور و یا هر وسیله سخت در کنار و یا روی نوت بوک خودداری نمایید .

15- از پر کردن بیش از اندازه کوله پشتی در هنگام جابجایی جدا بپرهیزید این کار باعث فشار بیش از حد به صفحه نمایشگر نوت بوک میگردد.

16- ففط از باطری و آداپتور ارائه شده با نوت بوک خود استفاده نمایید ،در غیر اینصورت ممکن است نوت بوک شما آسیب  ببیند .

17-  جهت استفاده از گارانتی ، قبل از ارسال نوت بوک به مرکز خدمات ، به تاریخ اعتبار گارانتی بر روی لیبل گارانتی توجه نمائید.

18-  قطعه جانبی معیوب مثل ( Battery ، External Combo Drive، Adapter) بایستی به همراه نوت بوک آن ارسال گردد.

19-  از ارسال کلیه متعلقات به همراه نوت بوک معیوب خودداری نمائید ، در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن آنها به عهده این مرکز نخواهد بود.

20-  کلیه قطعات تعمیر و یا تعویض شده توسط مرکز خدمات برای دوره باقیمانده گارانتی یا برای حداقل 1 ماه تحت پوشش گارانتی باقی خواهند بود.

21-  جهت استفاده ازگارانتی و ارسال از طریق پست و تیپاکس  حتماً فرم خدمات گارانتی را تکمیل و امضاء نموده و آنرا به همراه نوت بوک معیوب ارسال نمائید.

22-  در صورت ارسال پستی نوت بوک به مرکز مجاز خدمات نوت بوک حتماٌ از جعبه اصلی نوت بوک (بسته بندی آنتی شوک) استفاده گردد.

راهنمای استفاده از تبلت

1-     در هنگام خرید ، سلامت فیزیکی تبلت را به دقت بررسی و از تطابق سریال دستگاه با سریال درج شده روی کارت گارانتی مطمئن شوید.

2-     قبل از استفاده از تبلت حتما دفترچه راهنما را به دقت مطالعه بفرمایید.

3-     از قرار دادن تبلت بر روی سطوح ناهموار و بی ثبات خودداری فرمایید.

4-     هنگام استفاده و شارژ تبلت ،از قرار دادن آن  در مجاورت مواد آتش زا اکیداً خودداری نمایید.

 

5-     این دستگاه ضد آب نمی باشد بنابراین از استفاده در محیطهایی که در معرض رطوبت بالا ،مایعات ،باران ،بخار  و... میباشد خودداری نمایید .

 

6-     از استفاده تبلت در محیطهای پر گرد و خاک خودداری نمایید.

 

7-     فقط از آداپتور ارائه شده با تبلت جهت شارژ آن استفاده نمایید و از بکار گیری آداپتورهای دستگاه های

مشابه خودداری نمایید

 

8-     جهت محافظت از صفحه نمایش از فشار بیش از حد روی آن ،تماس با اجسام برنده ،سنگین ،چرب، کثیف و مرطوب خودداری نمایید

 

9-     تبلت را در معرض میدان الکتریکی یا مغناطیسی قوی قرار ندهید

 

10- تبلت را در معرض مستقیم نور آفتاب و حرارت شدید قرار ندهید

 

11- دمای توصیه شده برای بالا بودن عمر مفید باطری استفاده از تبلت در دمای  بین 10 الی 29 درجه سانتیگراد می باشد . دمای بالاتر یا کمتر از دمای توصیه شده باعث کوتاه شدن زمان عمر باطریها می شود .

 

12- در هنگام جابجایی تمامی سیمها/آداپتور را از تبلت جدا و در صورت امکان ازکیفهای محافظ تبلت  استفاده

نمایید  و ازقرار دادن  اشیاء بر روی آن خودداری نمایید.

 

13- قبل از تمیز کردن تبلت ،دستگاه خود را از شارژ جدا و خاموش نمایید و سپس با استفاده از یک دستمال تمیز و نرم و ریختن چند قطره آب گرم روی دستمال اقدام نمایید و رطوبت باقیمانده را با یک دستمال خشک از بین ببرید .

 

14- جهت تمیز کردن تبلت از بکارگیری موادی همچون الکل،تینر،بنزن وغیره خودداری نمایید.

 

15- از ارسال کلیه متعلقات به همراه تبلت معیوب به مرکز خدمات خودداری نمائید ، در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن آنها به عهده این مرکز نخواهد بود.

16-  کلیه قطعات تعمیر و یا تعویض شده توسط مرکز خدمات برای دوره باقیمانده گارانتی یا برای حداقل 1 ماه تحت پوشش گارانتی باقی خواهند بود.

17-  جهت استفاده ازگارانتی و ارسال از طریق پست و تیپاکس  حتماً فرم خدمات گارانتی را تکمیل و امضاء نموده و آنرا به همراه تبلت معیوب ارسال نمائید.

18-  در صورت ارسال پستی تبلت به مرکز خدمات حتما از جعبه اصلی تبلت (بسته بندی آنتی شوک) استفاده گردد.

 راهنمای استفاده از هارد

1-     در هنگام خرید ، سلامت فیزیکی هارد  را به دقت بررسی و از تطابق سریال هارد با سریال درج شده روی لیبل یا کارت  گارانتی مطمئن شوید.

2-     هارد شما از اجزای الکتریکی و مکانیکی بسیار حساس و ظریف تشکیل شده  و لذا کوچکترین ضربه به آن ممکن است  باعث آسیب جدی و یا از بین رفتن اطلاعات داخل آن گردد.

 

3-     از باز کردن یا دستکاری هارد جداً خودداری نمایید زیرا باعث صدمات جدی و غیر قابل رفع میگردد

 

4-     در هنگام جابجایی هارد  از فوم آنتی استاتیک که هنگام خرید در آن قرار دارد استفاده نمایید.

 

5-     در هنگام جابجایی هارد را در بسته بندی مناسب قرار دهید تا از تکانهای شدید و ضربه به هارد جلوگیری شود.

 

6-     از دست زدن ، تکان دادن وقطع و وصل نمودن کابلهای متصل به  هارد در زمانی که روشن است ،جدا خودداری نمایید.


7- از قرار دادن چندین هارد روی هم جدا خودداری فرمایید .


8- هارد خود را در معرض میدان الکتریکی و مغناطیسی قرار ندهید .


9- از استفاده و نگهداری هارد در محیطهای پر گرد و غبار خودداری نمایید .


10- از قرار دادن هارد در محیطهای مرطوب و در معرض بخار و مایعات و ... خودداری نمایید .


11- هارد خود را در معرض حرارت شدید یا نور مستقیم خورشید قرار ندهید .


12- هارد شما به الکتریسیته ساکن حساس است بنابراین از تماس پارچه های پشمی و هرآنچه که باعث ایجاد و انتقال مقدار زیاد الکتریسیته ساکن می گردد به هارد خود خودداری نمایید .

 

13- فقط از دستگاه های دمنده باد جهت تمیز کردن داخل کیس استفاده نمایید و از تماس هرگونه مواد تمیزکننده روی هارد خودداری نمایید .

 

14- هارد را درون کیس و در جای مشخص خود و فقط به صورت افقی نصب و از محکم بودن پیچهای آن اطمینان حاصل کنید .

 

15- از عملکرد صحیح فن ها و تهویه هوای داخل کیس خود مطمئن باشید زیرا حرارت ایجاد شده ناشی از عملکرد هارد و اجزای کیس در صورت تهویه نامناسب می توانید به هارد آسیب وارد نمایید .